Novinky

Malá Whitney čeká na ty nejlepší páníčky. Bude je milovat celým svým srdcem. Je to sice nejmenší holčička, ale velká bojovnice, která jde do všeho s plným nasazením. Je to pusinkovačka, která se vám dívá až do duše.


Dne 28.3.2024 se v naší chovatelské stanici narodil vrh "X". Moc jsme se těšili na štěňátka třeba i ve všech barvách. Naše Nemí má totiž vlohu pro dělenou barvu což nám ukázala v minulém vrhu. Tam se nám narodila blenheim fenečka, kterou se nám bohužel nepodařilo včas vyndat z porodních cest a odešla. Tentokrát to bylo ještě náročnější. Hodně si zkusila Nemí a hlavně já jsem hodně klesla na mysli. Bohužel blenheim a black and tan fenka nezvládla příchod na tento svět. V pelíšku zůstal blak and tan pejsek a black and tan fenka. Chovatelství je hodně náročné a já občas přemýšlím, zda na něj vůbec mám. 

Musíme se radovat z dvou krásných štěňátek, které se mají k světu.

Otcem štěňátek je nádherný ruby pejsek Ch. Tullamore Prokopská hvězda a maminkou naše úžasná Jch. Nemésis Kyli Kopidlenský kavalír.


Odkaz na fotogalerii:


Máme štěňátka. Dne 9.3.2024 se v naší chovatelské stanici narodil vrh "W". Máme dvě tricolorní holčičky a jednoho tricolorního pejska. Maminkou štěňátek je naše úžasná Sisi - Infinity Love Kopidlenský kavalír. Otcem štěňátek je náš milovaný lumpík, pusinkovač a velká láska našeho syna a jeho manželky Oakey Happy Kopidlenský kavalír.

Odkaz na fotogalerii:


Rok 2023 byl pro nás velice výstavně úspěšný. Naše Jeanny získala  český a slovenský  titul Junior Champion. V únoru 2024 dokončila i Českého Championa. I naše Nemí byla výstavně velice úspěšná. Jenny skončila na 5. místě v TOP Kavalírovi. A velice dobře si vedla i naše chovatelská stance, která skončila na krásném 9 místě.


3.7.2023  - Naše veteránky Florrie Bou Magnolia PassCo a Charlotte Magnolia PassCo absolvovala vyšetření srdce Dopplerem a výsledek byl úžasný. Florrie v 9,5 letech a Charlotte v 8 letech bez nálezu. Jsme moc šťastní. Vyšetření absolvovala i Kylie Magnilia PassCo se stejným výsledkem.


Vivinka odešla do neúžasnějšího domova. Děkujeme za péči o ní.

Někdy se věci dějí jinak než bychom chtěli. Někdy chcete jen to nejlepší a ono se to prostě nedaří. Po zrušené rezervaci vyhlíží znovu naše krásná Vivien svůj nový domov. Je spojením mých dvou zdravých linií a byl to můj sen je spojit. Snad se nám podaří najít ty nej páníčky. Vivien je milá, vyrovnaná klidná holčička, která má předpoklady na výstavy, chov a sporty. 


Už jsme velcí začínáme lumpačit jak doma tak na zahradě. Někteří už mají své doma a moc se na nás noví páníčci těší.  Všechna štěňátka už mají své nové budoucí páníčky, kteří se na ně moc těší. Snažili jsme se vybrat velice zodpovědně a jsme moc šťastní za tolik úžasných lidí, kteří převezmou do péče naše poklady.               Odkaz na fotogalerii vrhu "V":            https://photos.app.goo.gl/pav4YahxZ3Jo82p8A

Odkaz na fotogalerii vrhu "U":            https://photos.app.goo.gl/TRgwgjEusXeCap6W6


A už je na světě i druhý vrh "V". Sisi přivedla na svět šest štěňátek. Tři blenheim pejsky, jednoho tricolor pejska a dvě tricolor fenky. Porod proběhl hladce a štěňátka jsou váhově vyrovnaná a mají se čile  světu. Jsme moc vděční a teď je doufat, že se nám podaří najít pro tolik úžasných uzlíků nové báječné domovy.


Dne 26.332023 přišel na svět vrh "U". Wivinka porodila sedm štěňátek Čtyři kluky v barvě bleheim, dva kluky v barvě ruby a jednu ruby holčičku. Jsme moc šťastní a přejeme jim jen zdraví. Wivince moc děkujeme. Trochu nás zaskočila tím, že umí počítat jenom do sedmi. Budeme se snažit ti pomoct jak to jen půjde.


Chovám již mnoho let, ale stále se učím. Učím se, že někdy více je prostě moc. Snažím se budoucím majitelům vyjít vstříc. Jsem k dispozici radou, pomocí, nakoupím výbavičku před odběrem dle jejich přání. Změním i jméno dle jejich přání. Mám z toho radost. A také když píší volají a ptají se. Chtějí vidět fotografie, videa. Jenže pokud mě někdo zruší rezervaci na štěňátko tři dny před odběrem a to jen přes sociální sítě jsem zmatená, smutná, rozladěná. Takto se to nedělá. Jsou to živé bytosti a všichni máme nějaké city. Není to zboží v záruce. V top kvalitě a pokud možno za co nejnižší cenu. Zájemce o štěňátka si pouštíme nejen do domu, ale i do života. Je mě z toho moc smutno. No nic musíme jít dál.

Po zrušené rezarvaci čeká na své nové majitele úžasná black and tan holčička. Tarra je již očkovaná a čipovaná. Má úžasnou klidnou a milou povahu. Tolik se podobá své mamince Nemésis Kyli.


Tarra je už v novém úžasném domově. Jsme moc šťastní.

Protože věci se dějí jinak než máme v plánu museli jsem se rozhodnout zda půjdeme do dvou krytí po sobě. Už jednou nám doma běhalo 13 štěňátek a bylo to krásné, ale zároveň tolik náročné. Na letošní rok jsme to měli tak hezky rozplánováno. Začátkem února Wivinka a koncem března Sisi. Ale příroda a naše dvě holčičky to asi chtěly jinak. A tak proběhlo 27.1.2023 krytí naší Wivinky úžasným pejskem Xavier Minovara. Je to opakované spojení, protože všechna štěňátka, která se v loňském roce narodila jsou nádherná. Sisi jsem měla už dlouho dobu v plánu nakrýt našim milovaným Okym. A z tohoto plánu jsem nechtěla slevit. Takže uvidíme co je pro nás nachystáno a zda se vše podaří. Pak bychom se mohli koncem března a začátkem dubna těšit na štěňátka. 


Zatím co se  Nemí věnuje svým mateřským povinnostem její setřička Nesije běhá ve výstavním kruhu. Dne 28.1.2023 získala na mezinárodní výstavě ocenění CAC a CACIB. Tímto dnem splnila i podmínky pro udělení titulu Český šampion. Moc gratulujeme a děkujeme za péči.


Rosteme jako z vody. Maminka má dost mlíčka a tak máme všeho dostatek. Už začíname koukat na ten Boží svět a začínáme vyhlížet své nové páníčky, kteří by nás milovali.


Jsme na světě. Dne 13.1.2023 se narodila naší Nemince tři štěňátka. Všechna tři byla děvčátka a to v barvě ruby, black and tan a blenheim. Bohužel blenheim fenečce se příchod na tento svět nepodařil a odešla dříve, než mohla poznat jeho krásy.  Obě holčičky, které nám byly dopřány se mají čile k světu a Nemí se vzorně stará.


Když řekneš pánu Bohu své plány a on se ti vysměje. Chtěli jsme si udělat pauzu a nabrat sílu k dalšímu chovu. Nemí a Oakey se však rozhodli jinak. Vyrostli spolu a jsou jako sourozenci. Dne 12.11. spolu absolvovali bonitaci, ale v úterý 15.11. se rozhodli, že by to ještě něco chtělo. Pár minut nepozornosti a miláčkové zpečetili svoji vzájemnou náklonost. A přesto, že tohle opravdu nebylo v plánu oni se rozhodli jinak. A tak se můžeme těšit v polovině ledna na štěňátka. Zlobit se na ně nelze, protože oni to tak chtěli. Takže děkuji tam nahoru a přeji si hlavně hladký průběh a krásná zdravá štěňátka.


Dne 12.11.2022 jsem absolvovali s naší Nemésis a s Oakey bonitaci. Oba jsou zdraví a mají nádherné bonitační posudky. Jsme moc šťastní. 


Výstavní maraton na Trio Cacib Praha 5-7.8.2022.

Nemésis Kyli Kopidlenský kavalír - 5.8. mezitřída V1 CAC, sobota 6.8. mezitřída VD 1, 

neděle 7.8. třída otevřená V 2

Ch. Infinity Love Kopidlenský kavalír neděle 7.8. třída šampionů V 2 Res. CAC

Cassiopea Magnolia PassCo neděle 7.8. mezitřída V 1 CAC

Nesije Kyli Kopidlenský kavalír neděle 7.8. mezitřída V 1 CAC (majitelka - Alice Kyndlová)

Robbie Kopidlenský kavalír neděle 7.8. třída dorostu VN 1. (majitelka - Hana Košťálová)


15.7.2022 -  nyní máme období výstav, odpočinku a nabírání sil. Naše děvčata se krásně předváději ve výstavních kruzích a ocenění jsou pro nás velkou radostí. Také ale odpočíváme a po dlouhé době si dopřejeme i dovolenou, abychom nabrali nové síly na chov. Protože je to velice náročné fyzicky i psychicky. A i naše holčičky potřebují odpočívat a radovat se ze společných procházek a řádění na zahradě. 

Další štěňátka plánujeme až na začátku roku 2023.


Dne 28.7.2022 jsme absolvovali vyšetření srdce "Doppler" u našich nejstarších feneček. Jsme moc šťastní.

  • Amálka Violet Indigrace (téměř 11 let) -nález ,který se od minulého roku nezhoršil.
  • Florrie Bou Magnolia PassCo ( 8,5 roků) - bez nálezu
  • Charlotte Magnolia PassCo ( 7 let) - bez nálezu

Dne 30.4.2022 se naší Sisi narodila tři štěňátka. Dvě fenky v barvě blenheim a tricolor a jeden blenheim pejsek. Bohužel malá BH holčička vdechla mléko a rozvinul se u ní zápal plic. Dva týdny jsme usilovně bojovali. Malá Stella byla neskutečná. Bohužel jsem jí po 14 dnech museli nechat odejít. Velká rána pro mě a moje chovatelství. Museli jsme se tedy radovat z úžasných a pohodových štěňátek Samuela a a Sunny. Obě štěňátka našla úžasné páníčky a už dělají radost v nových domovech.


19.4.2022 - Začátkem Máje očekáváme štěňátka po naší úžasné klidné a pohodové tricolorní fenečce Sisi. Bude to její první vrh. Doufáme v hladký průběh a moc se na štěňátka těšíme. Otcem budoucích štěňátek je Grand. ch. Oficír Prokopská hvězda.


17.4.2022 - Život nám občas připraví nečekaně smutné chvíle. V úterý 19.4. jsem měla odletět do Francie s naším malým ruby pejskem po Kylince Quintem. Letenky koupeny, vše zorganizováno a najednou taková smutná zpráva. Dnes v noci zemřela v pouhých 48 letech chovatelka, která se na Quinta tolik těšila. I já jsem v šoku. Nemám slov a nechce se mě ani věřit, že ho již nevezme do náruče a on jí neoblízne jak to umí jen on. Quinto už svojí novou rodinu našel a brzo odjede do zahraničí.


Naše štěňátka ve stáří 8 týdnů.


26.3.2022 - po půlroční  covidové pauze opět na výstavě. Jsme moc šťastní a vděční za krásné výsledky a posudky. Obrovskou radost nám udělala naše Nemésis Kopidlenský kavalír. Naše Nemí se tak krásně předvedla. Získala ocenění CAJC, Nejkrásnější mladá fena a titul BOJ. Moc děkujeme rozhodčím za krásné hodnocení naší černé perly.

Sestra Neminky Nesije Kopidlanský kavalír získala v mezitride titul CAC.  


Odkaz na fotoalbum vrhu R: https://photos.app.goo.gl/P9iqti3geac59hrv9 

Už nám bylo pět týdnů a jsme úžasní.


Vrh R - Kopidlenský kavalír  nar. 1.2.2022Dne 1.2.2022 se v naší chovatelské stanici narodil vrh R. Naše milovaná Wivinka přivedla na svět sedm krásných štěňátek. Dvě blenheim fenky, tři ruby fenky a dva ruby kluky.Vrh Q - Kopidlenský kavalír - 5 týdnů .

Odkaz na fotoalbum současného vrhu štěňátek - Q: https://photos.app.goo.gl/aRJfz6vnRSKK5aoK7


Líbezné melodie naše kavalíří andělky pějí, krásné Vánoce všem ze srdce přejí. Na vločkách k vám nesou přáníčko, ať v novém roce nechybí láska, štěstí a hlavně zdravíčko. 


15.12.2021 - Odkaz na fotoalbum současného vrhu štěňátek - Q:  https://photos.app.goo.gl/aRJfz6vnRSKK5aoK7


10.12.2021 - Začínáme koukat na svět a vyhlížet ty nej páníčky.


Někdy se neví co Bůh chystá. V pátek 26.11.2021 uplynul rok co odešla za duhu naše první kavalírka Jessy. Naše láska, naše učitelka, úžasná máma, skvělý parťák do nepohody. Byl to den plný smutku a slz. A po roce se nám ve stejný den zaplnil pelíšek štěstím. Dne 26.11.2021 se nám narodilo pět krásných štěňátek. Kylinka přivedla na svět čtyři pejsky a jednu fenečku. Všichni se mají k světu a tak to snad i zůstane. 

Matka: Grand.ch. Kylie Magnolia PassCo

Otec: Ch. Tullamore Prokopská hvězda 


Štěňátka z vrhu "P" jsou v nových domovech a mají se moc dobře. Děkuji novým majitelům za péči. Přeji našim miláčkům dlouhý a šťastný život.


Naše Sisi v letošním roce započala výstavní kariéru. Bohužel z důvodu nekonání výstav až téměř ve dvou letech. Přesto si za čtyři výstavy vychodila titul Český šampion. Jsme na ní moc pyšní.


Dne 11.7.2021 se krásně předvedla dcerenka naší Kylinky na své první výstavě. Na speciální výstavě klubu kavalírů v Němčicích získala ocenění  - Velmi nadějná 1 a také nejkrásnější fenka dorostu. Jsme pyšní a děkujeme majitelce za předvedení a za péči.


Dne 8.7.2021 se v naší chovatelské stanici narodil vrh -  P.  Máme dva pejsky a jednu fenku v barvě blenheim. Všechna štěňátka krásně prospívají. Hrdou maminkou, která si naposledy užívá roli maminky je Charlotte Magnolia PassCo. Otcem štěňátek je  INTERCHAMPION ORCHARD Prokopská hvězda. 

Odkaz na fotoalbum zde: https://photos.app.goo.gl/5X6Sy6SBvazow8bHA


Toto je naše chovatelská budoucnost, naše naděje. Nemésis Kyli Kopidlenský kavalír, Oakey Happy Kopidlenský kavalír, Casioppea Magnolia PassCo.


Dne 3.2.2021 se narodila tato ruby láska na Slovensku u kamarádky Kataríny. Snad tomu osud chtěla a  ona bude další ruby posilou. Doplnila barevnou skládačku v naší chovatelské  stanici.


Dne 17.2.2021 jsme byli na vyšetření dopplerem u MVDr. Fiedlera a vyšetření dopadla úžasně.  Amálka 9,5 roků stav mírně zlepšen, sice šelest, ale po nasazené medikaci zmenšení srdce. Florrie 7,2 roků bez nálezu. Charlotte 5,5 roků bez nálezu. Jsme moc šťastní za takové výsledky.


Tvé srdce chtělo stále pro nás tlouci, bohužel zákeřná nemoc tě měla ve své moci. Tolik krásného jsi nám ukázala, spoustu lidských životů jsi ve svých psích dětech rozsvítila. My už nikdy nebudeme jako dřív, ale tobě miláčku přejeme věčný klid.

Jessy - Isis Dea Zlatý kavalír 

 23.6.2009 - 26.11.2020


Odkaz na fotogalerie našich současných odchovů:

Kylie a vrh N:https://photos.app.goo.gl/CWH3FKicPfgpy3zn8

Wivi a vrh O: https://photos.app.goo.gl/vTMnM3NT7rbfFfzz5


Dne 12.11.2020 se naší milované Wivi narodilo šest krásných uzlíku v barvě blenheim. Pět pejsků a jedna princezna vrhu. Wivinka svoje miminka nespustí z očí. Stále na ně dohlíží a přes počáteční hlídání váhy některých štěňátek  je vše již v pořádku. 

Všechna štěňátka jsou nyní předběžně rezervována.


Dne 10.11.2020 se naší milované Kylince narodilo úžasných sedm štěňátek. Dva black and tan pejskové, dva ruby pejskové a tři black and tan fenky. Všechna štěňátka se mají čile k světu. Kylinka se vzorně stará a to je moc důležité. 

Všechna štěňátka jsou nyní předběžně rezervována.


Dne 12.9. a 14.9. proběhlo krytí našich fenek Flawia Angel Kopidlenský kavalír  a Kylie Magnolia PassCo. Věříme, že bude vše v pořádku a v polovině listopadu se dočkáme dvojtého nadělení.


Štěňátka odešla do nových domovů. A je tady zase najednou nějak smutno.


Rosteme jako z vody. Již nám je 5 týdnů.


Dne 9.8.2020 se nám narodila štěňátka vrh "M". Maminkou je Charlotte Magnolia PassCo. Tatínkem štěňátek je Nickolas Minowara. Máme dvě ruby fenečky a black and tan a ruby pejska. Jsme šťastní za toto krásné mezibarevné spojení.V červenci na klubové výstavě získala naše Amálka Violet ocenění V1  po dva výstavní dny. Svojí  výstavní kariéru zakončila titulem BOV. Tím splnila podmínky pro udělení titulu Veterán Champion. Udělala jsi pro nás vše a tituly ti právem náleží - Junior Ch., Champion ČR, Grand Champion a Veterán Champion. Děkujeme ti miláčku a už si budeš jen užívat štěňátek od tetiček, které tolik miluješ.


Dne 23.6.2020 oslavila naše Jessy - Isis Dea své jedenácté narozeniny. Milovaná holčičko naše přejeme ti jen a jen zdraví. Ať se můžeme ještě dlouho společně obdarovávat láskou.


Bohužel ani smůla se naší chovatelské stanici nevyhýbá.  Očekávali jsem v červnu narození štěňátek, ale příroda chtěla jinak. Nyní v červnu jsou v plánu dvě krytí našich blenheim feneček  Charlotte a  Flawie.


Kluci z vrhu "Ch" po naší černé krásce Kylii oslavili své první narozeniny a jsou to již velcí kluci.


Štěňátka se mají v nových domovech velice dobře - vrh "J"- Kopidlenský kavalír

Děkujeme novým majitelům za úžasnou péči o naše štěňátka.

Vrh J - Kopidlenský kavalír už máme jména.


Dne 18.12.2019 se narodil v naší chovatelské stanici vrh J. Naší milované Florrince se narodilo pět úžasných uzlíčků. Máme dvě fenky v barvě tricolor, dvě fenky v barvě blenheim a všemu vévodí krásný tricolor pejsek. Konec roku byl pro nás hodně náročný a trochu nás Florinka potrápila, ale snad už máme vše zlé za sebou. Děkujeme ti lásko naše.


Štěňátka z vrhu "I" už pěkně vyrostla. Jsou to pěkní lumpíci. Za chvilku se rozběhnou do nových domovů.


Dne 1.12.2019 se naše ruby Grand.Ch. Amálka zúčastnila své první výstavy ve veteránech v Praze a získala titul BOV. Máme velkou radost. 


Dne 19.10.2019 proběhlo krytí naší úžasné fenky Florrie Bou Magnolia PassCo. Pokud bude vše v pořádku očekáváme před vánocemi štěňátka. Florinka je zkušená matka a je velice starostlivá. Všechna zdravotní vyšetření má v pořádku a když se rozhodla v létě pomoct s kojením štěňátek i Kylii rozhodli jsme se ještě pro jeden vrh, protože ona je neskutečná. Přejeme si, abychom vše dobře zvládli. Krycí pejsek je  LIANE´S CLEVELAND. Děkujeme majitelům manželům Šilhárovím za milé přijetí.


Dne 10.11.2019 se v  naší chovatelské stanici v "detašované porodní bedýnce" z našeho odchovu fence Dioné Floret Kopidlenský kavalír narodila čtyři štěňátka. Dva kluci  v  barvě blenheim a black and tan a fenky v barvě blenheim a tricolor. Otcem štěňátek je Cinderaic KING OF THE ROAD. Jsem šťastná a přeji jim pevné zdraví. 


Dne 9.11.2019  jsme se zúčastnili klubové akce - svod dorostu a bonitace. Děkuji všem kdo jste se zúčastnili, moc jste mě potěšili a udělali mě radost. Jste úžasní a vaše posudky jsou krásné. Děkuji vám za péči i za přátelství. To je to co mě posiluje a dává mě to energii, abych ten chov nevzdala. Když vás vidím tak si říkám - má to smysl.


V polovině listopadu očekáváme štěňátka po našem odchovu Dióné Floret Kopidlenský kavalír, která žije v Nové Pace. Štěňátka budou mít ve jménu chovatelskou stanici Kopidlenský kavalír.

Otcem štěňátek bude krásný ruby pejsek Cinderaic KING OF THE ROAD. Moc se těšíme! A přejeme si, aby bylo vše v pořádku.Kluci z vrhu Ch se představují.

Všechna štěňátka naší úžasné matky jsou již v nových domovech. Snažili jsme se jim najít takové rodiny, které je budou milovat. Myslím, že se nám to podařilo a mám z toho velkou radost. Přeji jim, ať jsou šťastní jak páníčci, tak hlavně naše úžasná štěňátka, která mě dala tolik radosti. krásný život lásky moje.

Dne 22.5.2019 se v naší chovatelské stanici narodili tři úžasní ruby kluci. Bohužel nebylo vše zalité sluncem a pro Kylii to bylo velice náročné. Přesto jsme vděční za to, že můžeme na svět přivítat tuto krásnou ruby nadílku. Čtyři roky jsme neměli jednobarevný vrh. Moc si to užíváme. Jen mě Kylie mohla ještě trochu více poslouchat, když jsem jí...

Dne 28.2.2019 se naší milované princezně Charlotte Magnolia PassCo narodilo sedm štěňátek. Dvě tricolorní hočičky, jeden trikolorní pejsek, jeden blenheim pejsek a tři blenheim fenky. Bohužel tricolor holčička Halinka, která se narodila moc maličká svůj boj o život po šesti dnech našeho snažení vzdala. Hodně nás to zasáhlo, protože jsem se celých...

Dne 10.2.2019 proběhla změna na našich stránkách. Snažila jsem se jim dát nový kabát. Snad se mě to podařilo. Bohužel stále nemám všechny informace aktualizovány. Chybí mě aktualizace posledních vrhů, fotogalerie. Omlouvám se a slibuji, že se budu snažit. Původní web je stále k dispozici na www.kopidlenskykavalir.webnode.cz

Dne 1.1.2019 proběhlo krytí naší Charlotte Magnolia PassCo s pejskem Bruce Royal Shine. Děkuji Radce Duškové, že nám vyšla vstříc i když byl Nový rok.

Z historie

03.11.2018

Flawia Angel Kopidlenský kavalír se na klubové výstavě v Dnebohu tolik líbila, že po oba dva dny vyhrála ve třídě štěňat - nejkrásnější štěně fenka. Děkujeme anglickým rozhodčím Norma a Gordon Inglis